o meditaci

Často se v běžném shonu života stane, že zapomeneme na sebe. Zapomeneme, že jsme přišli život prožívat a užít si ho. Jsme tvůrci svého života a ten si tvoříme svými myšlenkami a vnitřním nastavením, které tvoří dohody, kterým věříme.
 
Jak často jste si vědomi toho, nad čím přemýšlíte? Myšlenky a pocity tvoří vibraci, která k nám jako magnet přitahuje situace, které té vibraci, kterou vytváříme, odpovídají. To znamená, že když přemýšlíme negativně a jsme v sebelítosti, pak se dějí situace, které nás v negaci ještě více utvrzují.
 
Chci jen zmínit, že to není o tom, abychom jen přemýšleli pozitivně (protože stále bychom byli v mysli), ale abychom šli za mysl, změnili úhel pohledu vnímání života a vstupovali do přítomnosti, která je už svou podstatou radostná a klidná.
 
To, co je potřebné, je jakékoliv negativní myšlenky pozastavit a nenechat se vtahovat do sebetrápení. Na začátku cesty je vhodné negativní nahrazovat za pozitivní, ale mít záměr se dostat do bodu kdy, myšlenky jen necháme jít.
 
K tomu nám pomáhá MEDITACE, vytváří odstup od mysli a jejího věčného kolotoče. Když pravidelně praktikujeme meditaci, zvětšuje se naše vědomí, a tím vidíme, co se v naší mysli odehrává a jsme schopni to měnit.
 
KDYŽ MEDITUJEME, NASLOUCHÁME SAMI SOBĚ
Často se ztrácí spojení s tím, co opravdu uvnitř cítíme a chceme, protože mysl analyticky dedukuje, kopíruje a zanáší nás hromadou informací. Když jsme v meditaci nebo nějakém klidném prostřední, probouzí se naše vnitřní vedení (vnitřní hlas, duše, intuice) a přicházejí nám odpovědi na otázky, které si klademe. Díky tomu zjišťujeme, co opravdu chceme a také jak se dostat na cestu, kterou si přejeme.
 
V MEDITACI PŘICHÁZÍ SILNÉ LÉČENÍ NA MNOHA ÚROVNÍCH
Typ meditace určuje záměr toho, co nám meditace přinese, ale u všech se probouzí naše vědomí, pracuje se s energiemi. V meditativním stavu se začne okamžitě léčit naše tělo na buněčné úrovni, energetické pole se zaceluje a zanesené energetické toky se čistí. Také se začne pracovat s podvědomím a nepotřebné staré informace se rozpouštějí. Na emoční úrovni dochází k rozpouštění potlačených energií. Často používám k pochopení procesu, že, tam kde vneseme světlo, nemůže být tma.

zastav vnímej

vědomí

brzy doplníme

energetické tělo

brzy doplníme

mysl

brzy doplníme

emoční tělo

brzy doplníme

meditační techniky

MEDITAČNÍCH TECHNIK JE MNOHO A KAŽDÝ MÁ STEJNÝ CÍL, probudit v nás vyšší vědomí. 

 

ROZDĚLENÍ MEDITACÍ DO ČTYŘ SKUPIN

– MEDITACE, KTERÁ LÉČÍ URČITOU OBLAST V ŽIVOTĚ
Například  meditace, kdy se napojujeme na vnitřní dítě a mluvíme s ním, vytváříme rozhovory a přepisujeme staré vzorce za nové, používáme konstelace.

– MEDITACE VE KTERÉ KULTIVUJEME ENERGII
Například pomocí dechu a vnímání si uvědomujeme proudy energií a necháváme je působit na určité oblasti života, nebo těla. Energie pak sama transformuje a rozpouští nepotřebné.

– MEDITACE V TICHU
která nás napojuje na zdroj. Jsme v ní pozorovatelem všeho, co se odehrává – přicházejících myšlenek, dechu, zvuků – skrze toto se pak více noříme do svého středu, kde toto spojení se svou podstatou velmi silně transformuje celé naše lidství.

– MEDITACE S VIZUALIZACÍ
Tyto meditace mají spíše uklidňující funkci a zabaví naší mysl, nejsou tak léčivé jako ostatní druhy meditací. 

časté dotazy k meditacím

Žádná meditace není špatná, to je důležité si zapamatovat. Každá meditace je pro nás tou potřebnou a záleží jen na praxi a času, kdy budeme umět uklidnit mysl. Není to hned a trvá to určitou dobu, než jsme schopní mysl pozorovat. V praxi to vypadá tak, že prvně se díváme na divadlo, které v mysli běhá a po nějaké době jsme schopni ho nechat projít a dít.

Meditace jsou různé, proto vždy, když je hodně myšlenek nebo nepříjemných pocitů, je dobré se začít soustředit na dech a připomenout si, že to VY jste ten, kdo si může vzít kontrolu nad svou myslí a utlumit její chaos.

Pokud jde o klidnou meditaci, doporučuji NELEŽET. Je to z toho důvodu, že energie v leže neproudí tak dobře a také je velká pravděpodobnost, že byste usnuli. Pokud Vás bolí záda, je vhodné se opřít. Pokud nohy, je potřeba si sed vypodložit pod koleny polštářky nebo nohy natáhnout a pokrčit a znovu podložit tak, jak cítíme, že je nám pohodlné. Čím déle praktikujeme meditaci, tím lépe v ní zvládneme sedět a také když praktikujeme jógu, je nám potom rychleji sed pohodlný.

V určitých situacích je to dokonce žádané. Pokud neležíte a meditujete nějakou silnou meditaci, ve které se pracuje s energiemi, stává se, že nás naše vědomí uspí a to z toho důvodu, že bychom svou myslí mohli vstupovat do procesu, který je potřeba uskutečnit.

Pokud jsou energie silné až nepříjemné, je možnost je požádat o zjemnění, vždy se tak stane. Pokud se motá hlava, je dobré položit konečky prstů na zem vedle těla a vnímat dotek a stabilitu v sedu, pak také kořeny vedoucí z hráze do matky Země.

Je to naprosto v pořádku. Důležité je si uvědomit, že stejně jako mysl můžeme pozorovat a neztotožňovat se s ní, tak je to i s emocemi. Přijměme i tu největší bolest, zlost, nervozitu, vše, co se může objevit a dívejme se na ní. To jsou emoce, které jsme v sobě potlačili a oni se derou na povrch. Pokud Vám pozorování nestačí a chcete urychlit průběh čistění, pak je dobré vnímat, jak emoce jako nějaký černý dým odchází z vašeho těla do středu Země, vždy požádáme matku Zem o pomoc a také jí poděkujeme.

Z každé meditaci je důležité se dostat zpět do přítomnosti. To znamená, že když vystoupíte z meditace a jste takoví ,,lehce mimo,, , jako první si navnímejte kořeny hluboko do středu Země a požádejte o uzemnění a navrácení do těla a přítomnosti. Potom je dobré si lehce proklepat celé tělo, uvědomovat si chodidla, prsty na nohou a lehce s nimi tlačit do Země. Pomáhá také při klepání vytvořit zvuk oooo,ááááá,éééé, který nás také navrací zpět.

možnosti mediací

Na meditace se můžete připojit online anebo dorazit na nějaký z našich večerů či pobytů. Dále pak mám i nějaké meditace zdarma k poslechu.

odběr termínů událostí

Pokud byste rádi měli přehled o událostech a pobytech, které tvořím, přihlašte se k odběru novinek.
Email posílám přibližně jednou měsíčně, kde zašlu informace o událostech na další měsíc. 
kdykoliv se můžete od odběru odhlásit

přidejte se na Instagram

Jsem aktivní tvůrkyní na Instagramu.
Ráda sdílím a píšu, nahrávám videa a fotím. Sdílím inspirace, doporučení a různé zkušenosti. Občas dělám živá vysílání.
NA INSTAGRAMU SE MŮŽETE DOZVĚDĚT O RŮZNÝCH AKCÍCH

@ANNAVASINOVAA

Jsem aktivní tvůrkyní na Instagramu.
Ráda sdílím a píšu, nahrávám videa a fotím. Sdílím inspirace, doporučení a různé zkušenosti. Občas dělám živá vysílání.
NA INSTAGRAMU SE MŮŽETE DOZVĚDĚT O RŮZNÝCH AKCÍCH

chcete se zeptat?

    klid v srdci, přináší mír do světa

    2022 © ANNA VAŠINOVÁ     |    OCHRANA ÚDAJŮ    |   OBCHODNÍ PODMÍNKY