*mnou vytvořená technika, kombinovaných stylů

Během 6 let práce s traumatem a uvolňováním emocí jsem zkombinovala několik funkčních technik a vytvořila aktuální verzi mé vlastní techniky/meditace, která má více částí. 

Je to práce s emocemi, traumatem a také energetickým léčením. 

Pokud neumíme pracovat s emocemi, zdravě je prožít, zpracovat nebo je uvolňovat, tak se v nás emoce hromadí. Emoce je energie, je to pohyb, a když emoce vznikne a je potlačena, nevyjádřena, pak se v nás zasekne dokud jí neuvolníme.
Potlačené emoce vytváří pocit tlaku, který se projevuje výkyvy nálad, podrážděností, naštvaností nebo plačtivostí. Lze to cítit jako nepříjemný pocit v těle, který nemusí mít z počátku zjevný důvod a může přejít až do depresí a úzkostí.

VE SPOLEČNOSTI JE BĚŽNÉ POTLAČOVAT A NEVNÍMAT TO, CO CÍTÍME

emocionální žumpa

Pro pochopení, jsem to pojmenovala tak, že potlačené emoce / trauma se ukládají do takzvané EMOCIONÁLNÍ ŽUMPY v nás.

Ve společnosti není běžné učit, jak zdravě projevovat emoce, abychom je nepotlačili v sobě, proto emoce spíše potlačujeme a plníme tak naše EMOCIONÁLNÍ ŽUMPY.

projevy nezpracovaných emocí

1.     Když dostatečně dlouho potlačujeme, co cítíme, a disociujeme se od vnímání sebe sama, přestaneme mít kontakt nejen s negativními emocemi, ale také s těmi dobrými. Díky tomu se život stává šedivým, protože emoce mu dodávají barvy a rozmanitost. Najednou tedy už necítíme tolik nepříjemných emocí, ale také neprožíváme radost z každodenních maličkostí a necítíme spokojenost jen z toho, že jsme.

2.    Nebo naopak začneme být extrémně výbušní a přecitlivělí. Buď neadekvátně reagujeme na „maličkosti“ velkým výbuchem zlosti a podrážděností, nebo bez důvodu máme potřebu pláče a zoufalství. Právě proto, že se potlačené emoce, snaží dostat na povrch.

3.     Dalším projevem potlačených emocí je somatizace v těle. To znamená, že když nevyjadřujeme emoce, projeví se jako ztuhlé svaly nebo napětí v těle. Může to vést až k tomu, že se emoce zhmotní ve formě nemocí na různě závažných úrovních, aby na svou přítomnost upozornily.

4.    A také si do života přitahujeme náročné situace, kde nám naše potlačené emoce zrcadlí ostatní. To znamená, že například, když máme potlačenou zlobu, potkáme člověka, který se s námi bude chtít hádat a útočit na nás. Když máme pocit bezcennosti, potkáme někoho kdo si nás nebudou vážit. Toto je část toho, podle čeho si násilníci vybírají své oběti.

5.      Dalším projevem potlačeních emocí je také hledání a vytváření si problémů a situací, kde se lidé mohou zlobit nad situacemi a věcmi, jen aby emoci zloby dostali ven. Proto, když uvolníme potlačené emoce, opadne z našeho života i spousta stěžování, nadávání a komentování něčeho.

Každý z nás má mnoho přesvědčení o tom, co může a co nemůže. 

Z důvodu, že chceme, aby nás ostatní měli rádi a přijali, často potlačujeme, co cítíme.
Když v jedné situaci potlačíme zlobu, smutek nebo hněv, tak pak v jiné, která už není pro nás tak důležitá, emoci uvolníme. Například v práci vás někdo naštve a tam si nedovolíte projevit svou emoci, tak potlačenou zlobu uvolníte až doma na svého nejbližšího, kdy za nějakou „maličkost“ jste nepřiměřeně zlý, nebo si i vytvoříte důvod, za co se na něj můžete zlobit. Anebo druhá možnost, svou potlačenou zlobu neuvolníte na druhé, ale otočíte jí proti sobě a jste k sobě zlý a destruktivní. 

A přitom to vše vychází z toho, že se sebou nejsme spojení a nevíme, jak pracovat s tím, co v sobě máme.

Je velmi důležité začít se zajímat o své potlačené emoce, naučit se s nimi pracovat a také je zdravě vyjadřovat, dívat do sebe a na svůj život a díky tomu vidět, kde a jak jednáme a z jakého místa. Protože pokud neumíme pracovat s emocemi a vlastními hranicemi, pak ten, kdo to odnese, jste vy nebo vaši nejbližší. Asi víte, jak se dokážete chovat k sobě, rodičům, dětem, partnerům, zvířatům a těm nejbližším.

zdravé vyjádření emocí

Podle mě, celé lidstvo potřebuje hodiny křiku a pláče, aby se uzdravilo.

Na začátku vynášíme bordel z naší EMOCIONÁLNÍ ŽUMPY, která je často velice přeplněná, pomocí toho, že si dovolíme v bezpečném prostředí vyjádřit, co uvnitř cítíme ~ například křik, hněv, zlobu nebo pláč.

Časem, když už vyneseme dostatek potlačených emocí, přijde moment, kdy reakce na malé situace, nebudou tak velké, protože jsme uvolnili přetlak.

Dále je třeba mít znalost toho, jak pracovat s emocemi v momentu kdy se vytvoří a jak k nim přistupovat, aby se znovu nepotlačovali. 

Díky tomu se pak emoce stanou naším kompasem, který nás informuje o mnohém. Například klid o tom, že jsme správně, smutek, že prožíváme třeba ztrátu, zloba, že někdo překračuje naše hranice. Když uvidíme, že emoce mají svůj důvod a smysl, začneme je brát jako indikátory toho, co se děje. Namísto toho, aby to byl zmatený koktejl něčeho, se začnou vyostřovat a pomáhat nám více pochopit sebe a své potřeby. Mnohem více a plně prožívat život ve všech barvách a spektrech.

Vynášejme bezpečně svou vnitřní EMOCIONÁLNÍ ŽUMPU, abychom mohli znovu cítit přirozenou radost ze samotného bytí. Namísto ulevování si přetlaku formou neadekvátního křiku na své blízké.

disociační záklopka

Potlačené emoce se derou na povrch, aby se zpracovaly, a my jsme s nimi konfrontováni. Jenže místo zpracování máme tendenci se od nich ODPOJIT = DISOCIOVAT.

Pojmenovala jsem to jako DISOCIAČNÍ (odpojovací) ZÁKLOPKA, která na chvíli zabraňuje cítění těžkých pocitů / EMOČNÍ ŽUMPY.

Existuje mnoho forem, jak se od toho, co v sobě cítíme odpojit. Vytvořit DISOCIAČNÍ ZÁKLOPKU, která chvíli funguje, ale po čase zase ZMYZÍ a my znovu ucítíme, co máme uvnitř sebe v EMOCIONÁLNÍ ŽUMPĚ máme. 

Pokud nevíme, jak v ten moment s tím co cítíme pracovat, tak například sebe sama povyšujeme nad ostatní a cítíme se tak na chvíli lépe ~ lepší.

Proto, jak asi dobře víte, neubližujeme z toho, že bychom byli spokojení, ubližujeme, protože se v sobě necítíme dobře a když někoho ponížíme, na chvíli se cítíme lépe. 

Je mnoho způsobů jak si ulevit od cítění naší emocionální žumpy, například DISOCIACE (odpojení od svého těla), sociální sítě, filmy, konverzace, nákupy, drogy, cvičení, porno, sex a další činnosti, které používáme jako útěk od toho, co v sobě zrovna cítíme.

průběh setkání

Nejdříve předám základní informace k této technice a k práci s emocemi v běžném životě.

V první části techniky půjdeme do uvolnění potlačených emocí pomocí pohybu, dechu a případně zvuku, přičemž my budeme ti, kdo vedou uvolnění z těla. 

V druhé části si lehneme a dovolíme tělu, aby samo pomocí třesu uvolnilo emoce a trauma. 

Na konci se ponoříme do meditace, která nám pomůže obnovit přirozené proudění energií v těle a znovu vyživit části, které to potřebují.

pro koho je v hodná

TATO TECHNIKA JE VHOODNÁ JAK PRO TY, KTEŘÍ JEŠTĚ NIKDY NEMEDITOVALI, TAK I PRO TY, KTEŘÍ MAJÍ HODNĚ ZKUŠENOSTÍ V PRÁCI S EMOCÍ, protože vždy se dá něco uvolnit a jít hlouběji.

Jediné, kdy není vhodná, je během těhotenství.

Vysvětluji vždy vše do hloubky a celou techniku provádím slovem.

registrace

Tuto techniku předávám převážně v Praze.
(a na svých pobytech)

O tom, kdy je další lekce, se dozvíte ve skupině na WhatsAppu a nebo dole v kalendáři pro online/offline setkání.
/ ve skupině sdílím pouze informace o setkáních v Praze. /

přehled aktuálních lekcí

odběr termínů událostí

Pokud byste rádi měli přehled o událostech a pobytech, které tvořím, přihlašte se k odběru novinek.
Email posílám přibližně jednou měsíčně, kde zašlu informace o událostech na další měsíc. 
kdykoliv se můžete od odběru odhlásit

přidejte se na Instagram

Jsem aktivní na Instagramu.
Ráda sdílím a píšu, nahrávám videa a fotím. Sdílím inspirace, doporučení a různé zkušenosti. Občas dělám živá vysílání.

@ANNAVASINOVAA

Jsem aktivní na Instagramu.
Ráda sdílím a píšu, nahrávám videa a fotím. Sdílím inspirace, doporučení a různé zkušenosti. Občas dělám živá vysílání.

chcete se zeptat?

    klid v srdci, přináší mír do světa

    2024 © ANNA VAŠINOVÁ     |    OCHRANA ÚDAJŮ    |   OBCHODNÍ PODMÍNKY